Налаштування програми WSJT-X версії 2 для участі у FT8 Roundup Contest

Змагання почнуться у суботу 1 грудня о 20-тій годині за київським часом (18:00UTC). Закінчаться у ніч з неділі на понеділок 3 грудня 01:59 за київським часом (неділя 2 грудня 23:59 UTC).

Потрібно пам’ятати, що максимальна потужність дозволена положенням змагань має бути не більше 100Вт. Проводити зв’язки можна лише у ділянках дозволених положенням змагань 3.590-3.600, 7.080-7.100, 14.130-14.150, 21.130-21.150 and 28.160-28.200 MHz. (Note from Japan: For JA-JA and JA-DX contacts, use 3.523, 7.033, 14.082, 21.082 and 28.082 MHz.).

Певні налаштування програми WSJT-X повинні бути зроблені до початку змагань. Вам необхідно встановити режим змагань (Contest Mode), встановити робочі частоти, обнулити журнал Cabrillo, зробити копію існуючого файлу wsjtx_log.adi (якщо це потрібно) та стерти файл wsjt_log.adi. Після закінчення контесту вам потрібно буде підготувати свій журнал Cabrillo. Дотримуйтесь наведених нижче рекомендацій, щоб отримати інструкції щодо виконання всіх цих завдань.

Щоб перевести програму WSJT-X в режимі контесту RTTY Roundup, відкрийте “Settings” (Налаштування) та перейдіть на сторінку “Advanced” (Додатково). Поставте прапорець “Special operating activity: Generation of FT8 and MSK144 message”. Увімкніть “ARRL RTTY Roundup” та вручну введіть у полі “Exch:” американський штат або канадську провінцію. Якщо ви знаходитесь за межами США та Канади, введіть DX в це поле.

Завершивши, натисніть ОК, і ви опинитеся в головному вікні WSJT-X. Ви побачите, що RTTY тепер відображається червоним у середині екрана, щоб показати, що ви перебуваєте в режимі змагання ARRL RTTY Roundup.

Коли ви повернетесь до головного екрана, ви також помітите, що відкриється вікно журналу.

Програма зараз перебуває в режимі Roundup Contest ARRL RTTY.

Наступний крок. Встановлення частот для змагань.

Використовуйте цю процедуру для встановлення робочих частот у WSJT-X, щоб вони були доступними у випадаючому меню частоти на головному екрані.

1. На головному екрані WSJT-X виберіть пункт «Settings» (Налаштування) в головному меню «File» (Файл).

Натисніть на вкладку “Frequencies” (Частоти).

Якщо частоти не вказані на вкладці “Frequencies” (Частоти), то клацніть правою кнопкою миші всередині сторінки та виберіть “Reset” (Скидання). Якщо список частот заповнено частотами, перейдіть до наступного кроку.

На питання, чи бажаєте ви скинути поточні частоти та замінити їх  значення на значення за замовчуванням, виберіть “Yes” (Так).

З частотою, вказаною на сторінці, клацніть правою кнопкою миші  у верхній частині сторінки та виберіть “Insert …” (Вставити)

Використовуйте випадаюче меню і прокручуйте вниз, щоб вибрати FT8, що зазвичай є останнім в переліку режимів.

У полі “Frequency (MHz)” (Частота (МГц)) вручну введіть частоту, яку ви хочете додати в МГц, наприклад, для змагань FT8 Roundup це мають бути значення 3.590, 7.090, 14.130, 21.130 та 28.078. Після завершення натисніть кнопку ОК. Щоб додати більше частот, повторіть процедуру, так як це було зроблено у попередніх кроках.

Перебуваючи на вкладці “Frequencies” (Частоти), прокрутіть вниз, щоб переконатися, що частоту, яку ви щойно створили, вставлено правильно. Завершивши, натисніть кнопку ОК в нижній частині сторінки, щоб закрити вікно налаштувань.

Поверніться на головний екран WSJT-X, використовуючи випадаюче меню частот, щоб знайти частоту або частоти, які ви щойно створили.

Наступний крок перед початком змагань. Обнулити файл журналу.

Перед початком контесту обнуліть (скиньте) файл Cabrillo. Це може бути не обов’язково, але якщо ви вже брали участь у будь-яких тестах WSJT-X RTTY Roundup або FT Roundup (або тренувалися на практиці у ефірі), тоді вам слід скинути файл Cabrillo, щоб мати чистий файл для контесту. Щоб скинути файл Cabrillo, перейдіть в меню «File» (Файл) та виберіть «Reset Cabrillo Log» (Скинути журнал Cabrillo). Після закінчення контесту ви будете експортувати файл Cabrillo.

Окрім того, для правильного розфарбовування різними кольорами для повторів (dupe) та нових станцій, ви повинні очистити файл wsjtx_log.adi. Перш ніж очистити wsjtx_log.adi, спочатку подумайте про те, що ви збираєтеся зробити. Файл wsjtx_log.adi є важливим файлом. Це файл ADIF, який містить всі QSOs, створені за допомогою WSJT-X. Цей файл читається при запуску WSJT-X і використовується для правильного розфарбовування різними кольорами позивних ваших кореспондентів, щоб показати, чи є вони новими станціями, новими станціями на діапазоні, повторами, тощо. Очищення цього файлу означає, що ви очищаєте всю цю важливу інформацію. У більшості випадків файл wsjtx_log.adi можна замінити, експортуючи всі ваші контакти FT8 (або інші режими WSJT-X) з вашої загальної зовнішньої програми апаратного журналу (наприклад Logger32, HamRadio Delux і т.і.), називаючи файл wsjtx_log.adi та копіюючи його в каталог журналу WSJT-X. Для переходу до каталогу журналу WSJT-X ви можете вибрати “Open log directory” (Відкрити каталог журналу) в меню “File” (Файл).

Якщо ви хочете зберегти файл wsjtx_log.adi, просто натисніть “Open log directory” (Відкрити каталог журналу) з меню “File” (Файл) і перейменуйте wsjtx_adi.log на щось на зразок wsjtx_log.bak, а потім перезапустіть WSJT-X.

Щоб очистити wsjtx_log.adi, виберіть “Erase wsjtx_log.adi” (Видалити wsjtx_log.adi)  у меню “File” (Файл).

Тепер наше програмне забезпечення готове до участі у контесті.

Коли змагання закінчаться, вам потрібно буде підготувати звіт у форматі Cabrillo для для надсилання суддям. Щоб створити журнал Cabrillo, виберіть “Export Cabrillo Log …” (Експорт файлу Cabrillo) у меню “File” (Файл) WSJT-X.

Відкриється вікно “Export Cabrillo”, де ви введете потрібну інформацію. Коли воно буде відкрито, вікно буде порожнім. Зразок заповнення нижче.

Значення полів наведені нижче:

Location: Для українців DX.

Contest: Введіть FT8-RU  у якості назви контесту.

Callsign: Введіть свій позивний, який ви використовували під час змагань.

Category-Operator: Три варіанти – SINGLE-OP, MULTI-OP  або CHECKLOG.

Category-Transmitter: Введіть ONE, це кількість передавачів.

Category-Power: Ввведіть LOW якщо ви використовували 100 Ватт або менше. Коли ви використовували більше ніж 100 Ватт, ви повинні ввести HIGH. Однак у цьому випадку ви маєте також ввести CHECKLOG у стрічці Category-Operator.

Category-Assisted: Можете ввести ASSISTED або NON-ASSISTED у цих змаганнях це не має значення.

Category-Band: Введіть тільки ALL.

Claimed Score: Можете залишити порожнім.

Operators: Перелік позивних операторів колективної радіостанції.

Club: Можете залишити пустим, тому що цього року не буде клубного заліку.

Name: Ввведіть своє ім’я.

Address: Введіть свою адресу.

Після завершення натисніть кнопку “Save” (Зберегти) в нижній частині вікна. Файл буде збережений як YOURCALL.LOG. Щоб знайти свій файл Cabrillo, перейдіть до меню “File” (Файл) та виберіть “Open log directory” (Відкрити папку з журналом).

Коли відкриється каталог журналу, ви побачите свій файл Cabrillo у списку. Якщо вам подобається, ви можете скопіювати його з цього місця та помістити його в папку, до якої можна легко отримати доступ.

Тепер ви можете надіслати цей файл електронною поштою на адресу суддів ft8-ru@cqww.com. Перелік отриманих звітів буде доступний після після закінчення контесту на офіційному сайті змагань http://www.rttycontesting.com/ft8-roundup/  

Дякую за участь!

73, Don AA5AU & Ed W0YK (P49X)