Що таке CEPT

Європейська конференція адміністрацій зв’язку

Європейська конференція адміністрацій зв’язку (СЕПТ) – the European Conference of Postal andTelecommunications Administrations (СЕРТ) – була створена у 1959 році. Діяльність CEПT включає співробітництво у комерційних, операційних, регулятивних і технічних питаннях. На сьогодні СЕПТ об’єднує адміністрації зв’язку 48 країн європейського регіону.

Адміністрація зв’язку України з 1995 року є повноправним членом СЕПТ. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13.09.2002
№ 1371 „Про порядок участі центральних органів виконавчої влади у діяльності міжнародних організацій, членом яких є Україна” Адміністрація Держспецзв’язку спільно з НКРЗІ відповідає за виконання зобов’язань у СЕПТ.

Основними цілями організації є зміцнення зв’язків між адміністраціями-членами, сприяння створенню єдиного телекомунікаційного і поштового ринку Європи, вплив на основі спільних позицій країн Європи на рішення Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ), організація Європейського форуму для обговорення проблем управління та регулювання в галузі зв’язку, забезпечення взаємодії між членами СЕПТ у питаннях телекомунікаційної політики та регулювання.

Структура СЕПТ

Асамблея СЕПТ є вищим органом CEПT, який розглядає питання, пов’язані зі структурою та управлінням організацією, приймає основні політичні і стратегічні рішення та рекомендації. На засіданнях Асамблеї  обговорюються актуальні питання галузі зв’язку, затверджуються керівні принципи для роботи комітетів та вирішується низка адміністративних та фінансових питань СЕПТ.

До складу CEПT входить три основні комітети:

–          Комітет електронних комунікацій (ECC) – відповідає за радіозв’язок і телекомунікаційні питання;

–          Комітет з політики МСЕ (Com-ITU) – відповідає за організацію та узгодження дій СЕПТ для підготовки та участі у міжнародних заходах МСЕ;

–          Європейський комітет поштового регулювання (CERP) – відповідає за питання поштового зв’язку.

Голови цих комітетів утворюють Президію CEПT, що знаходиться у Европейському офісі зв’язку (ЕСО), який є Секретаріатом СЕПТ.

Робочі групи СЕПТ

Робота комітетів здійснюється за допомогою Робочих груп, які розробляють матеріали, необхідні для узгодження інтересів європейських країн у сфері електронних комунікацій, забезпечують узгодженість позицій європейських країн у МСЕ, розробляють і удосконалюють Рекомендації і Звіти СЕПТ та готують проекти Рішень Пленарних засідань.

Робочі групи, що підпорядковуються Комітету електронних комунікацій:

РГ з підготовки до конференції радіозв’язку МСЕ (Conference Preparatory Group – WG CPG);

РГ з питань управління частотами (Frequency Management – WG FM);

РГ з питань нумерації та мереж (Numbering and Networks – WG NaN);

РГ з питань розробки спектра (Spectrum Engineering – WG SE);

Керівна група Комітету електронних комунікацій

(ECC Steering Group – ECC SG).

Робочі групи, що підпорядковуються Європейському комітету поштового регулювання:

РГ з питань співпраці з ВПС (WG UPU);

РГ з питань політики (WG Policy).

Адміністрації зв’язку таких країн є членами СЕПТ:

Албанія, Андорра, Австрія, Азербайджан, Білорусь, Бельгія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Хорватія, Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Грузія, Німеччина, Греція, Угорщина, Ісландія, Ірландія, Італія, Латвія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Македонія, Мальта, Молдова, Монако, Чорногорія, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Росія, Сан-Марино, Сербія, Словацька Республіка, Словенія, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Туреччина, Україна, Велика Британія і Ватикан.