Відбулося останнє у цьому році засідання кваліфікаційно-технічної комісії. Підсумки діяльності за 2017 рік.

У четвер, 21 грудня 2017р., відбулося останнє у 2017 році, шосте планове засідання кваліфікаційно-технічної комісії (КТК) з визначення кваліфікації операторів аматорських радіостанцій.  Засідання пройшло у приміщенні Подільської філії УДЦР за адресою м.Вінниця, вул.Соборна, 59, офіс 900, з 15-ї до 16-ї години.

Прийшов час підвести підсумки. Кількість відкритих нових позивних радіоаматорів-початківців та аматорів, що підвищили свою категорію у поточному році була найбільшою за останні роки. Цей факт є цілком закономірним наслідком приведення діяльності КТК по Вінницькій області до вимог чинної нормативної бази. Вперше за період, що минув з часу проголошення незалежності держави Україна, засідання КТК проводяться у залі засідань Подільської філії УДЦР під пильним контролем її керівника Володимира Миколайовича Артюха. Чесність, прозорість і відкритість засідань комісії стала запорукою довіри радіоаматорів, а зрештою, маємо суттєве збільшення кількості громадян, які скористалися можливістю скласти іспити, підтвердити свою кваліфікацію та отримати адмінпослугу.

Також не останню роль зіграло реальне застосування  гармонізованих з Європейськими норм, правил та процедур проведення кваліфікаційного іспиту. Наприклад, зстосування розробленого IARU у тісній співпраці з CEPT спеціального програмного забезпечення, що було адаптовано до вимог національної нормативної бази за підтримки Ліги радіоаматорів України.

Вже вдруге теоретична частина іспиту була проведена шляхом
вибору правильної відповіді з використанням комп’ютера. Така практика показала свою ефективність, об’єктивність та неупередженність.

Усі троє заявників-початківців успішно склали іспити і продемонстрували достатній рівень знань та навичок для отримання Дозволу третьої категорії.

Отримати аматорську ліцензію у нашій країні було далеко не завжди так просто як зараз. Наведемо короткий екскурс у історію за матеріалами підготовленими Георгієм Чліянцом UY5XE. Отже, 89 років тому, 25 грудня 1928 року відбулася перша Всесоюзна конференція короткохвильовиків. У ній взяли участь 116 делегатів від 59-ти аматорських об’єднань, що репрезентували інтереси 320-ти власників індивідуальних радіостанцій та 1480-ти радіоспостерігачів. Серед решти питань обговорювався і порядок отримання аматорських ліцензій. Далі пряма мова.

В выступлениях ее участников, Общество Друзей Радио СССР квалифицировалось как "классовая организация рабочих и беднейшего крестьянства, имеющая целью использования коротких волн для революционных пролетарских целей". Также отмечалось, "что социальный состав членов общества не совсем тот, преобладают здесь служащие и учащиеся, поэтому при выдаче лицензий желательно усилить классовый подход".

Дякувати Богу, зараз “класовий підхід” під час складання іспитів вже не враховується.

Отже, щиро вітаємо усіх наших колег по ефіру, які на протязі 2017-го року отримали нові Дозволи уперше, та тих хто спромігся підвищити свою категорію !

Звертаємо увагу кандидатів на отримання або підвищення категорії аматорської ліценції, що повна версія екзаменаційних білетів, а також відповідей на них знаходиться у  у спеціальному розділі нашого сайту “Отримання Продовження ДОЗВОЛУ”

ЕКЗАМЕНАЦІЙНІ БІЛЕТИ у вигляді тестів (питання із вибором однієї вірної відповіді із чотирьох запропонованих) для операторів АРС першої та другої категорій (для гармонізованого екзаменаційного сертифіката радіоаматора (HAREC) з урахуванням рекомендації T/R 61-02)

ЕКЗАМЕНАЦІЙНІ БІЛЕТИ у вигляді тестів (питання із вибором однієї вірної відповіді із чотирьох запропонованих) для радіоаматорів-початківців (з урахуванням звіту ERC REPORT 32)

 

Вичерпна інформація щодо порядку отриманння і продовження Дозволів, складання кваліфікаційних іспитів, перевірки технічного стану устаткування радіостанції розміщена у спеціальному розділі нашого сайту “Отримання Продовження ДОЗВОЛУ”