Про антени на багатоповерхівках, і не тільки на них

Певний час на теренах всесвітньої павутини тиражується новина стосовно Постанови Кабінету міністрів України від 7 червня 2017 р. № 406 “Про затвердження переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію“. Цю новину можна було бачити майже на всіх  аматорських інтернет ресурсах, а  також почути у ефірі.
На жаль, потрібно визнати, що до нашого хобі вона не має майже ніякого відношення.
Мова йде про про документ під назвою “Дозвіл на початок будівельних робіт” який видається Державною архітектурно-будівельною інспекцією (стара назва російською мовою ГАСК) за загальною або спрощеною процедурою його отримання (варіанти Декларація про початок будівельних робіт, Повідомлення про початок будівельних робіт).
Певен, що за 25 років незалежної України жоден з аматорів навіть не намагався отримати цього документа.
Саме цей документ став законодавчо не потрібен для встановлення, у тому числі аматорських антенн.
Знову на жаль, ніхто не відміняв і не намагався відмінити необхідність отримання дозволу та/або узгодження на встановлення аматорських антенно-фідерних пристроїв на елементах конструкцій будівель та споруд з такими суб’єктами як:

– Безпосередньо власники та/або співвласники будівель та споруд
– Мешканці будівель (законодавчо потрібен дозвіл від кожного мешканця багатоповерхівки, а не від більшості з них як дехто гадає)
– Технічна адміністрація будівель та споруд (ЖЕО, ЖЕК, ОСББ, керуючі компанії)
– Органи місцевого самоврядування (міські та селищні ради та/або виконкоми цих рад, управління архітектури та містобудування)

Насправді цим рішення уряд спростив життя операторам мобільного зв’язку. Адже вони отримували дозвіл ДАБІ майже по кожній з базових станцій стільникового зв’язку.

Іванов Сергій Леонідович UT9NA