Лебідь, Рак і Щука від UT5NC

Свою байку про три різні сили, що розривали і ослаблювали країну в часи розрухи і розбрату, асоціюючи тварин з певними одіозними особистостями, Іван Крилов упередив такими словами:

Коли у друзях нема згоди,
На добре справи не підуть,
І вийдуть з цього не справи, тільки мука.

«Як і більшість вважаю, що в основі повинен бути обласний радіоклуб» пише Сергій Грачов UR5EDX.

І дійсно, об’єднання радіоаматорів області повинно бути, хоча б для рішення всіх місцевих питань, проведення круглих столів, ініціативних, спортивних, організаційних та інших радіоаматорських заходів, збору членських внесків. Але головне питання – хто буде очолювати такий «обласний радіоклуб».

Ситуація в Вінниці, наприклад, може бути в цьому плані сумно-показовою. Дехто Сусанін-Марценюк UT8NV створив свій приватний обласний спортивно-технічний радіоклуб за принципом «самозванців нам не треба – командувати парадом буду я».

Через це в нашій області твориться розгардіяш. Діє обласне відділення ЛРУ під керівництвом UT4NW і ВОСТР від UT8NV, котрий привласнив собі право проведення обласних круглих столів, на котрих кілька неврівноважених фанатів вішають локшину на вуха юридично недосвідченим гречкосіям, опльовують, паплюжать, ображають і оббріхують ЛРУ, QSL-бюро і вінницьких членів ОВ.

Невже такі «обласні радіоклуби» ми хочемо, щоби ця пошесть ширилася по всій країні і радіоаматорів фактично відлучали від радіоаматорства. На одному з КС я висловився про те, що радіоаматорам області треба активніше брати участь в національних чемпіонатах на КХ, що проводяться ЛРУ, оскільки це дає можливість отримати спортивний розряд або звання і мати можливість підвищити свою категорію.

Відповідь UT7NY не забарилася, з явним роздратуванням він заявив на всю область, що, мовляв, КТК знаходиться в наших руках, ми вам її не віддамо, а підвищувати категорії ми будемо за зовсім іншими параметрами і критеріями. При цьому керівництво ВОСТР наполегливо не радить своїм членам вступати до ЛРУ.

Особисто для мене висновок з цього лише один. Обласні радіоаматорські клуби (не плутати з клубами за інтересами) повинні бути, але тільки під керівництвом обласних відділень ЛРУ, як власне було раніше всі попередні роки.

Як це зробити і повернути все в належне русло – задача для керівництва ЛРУ, досвідчених юристів, і навіть державних органів. Але і ми, громада вінницьких радіоаматорів, не повинні залишатися осторонь.

Багатовладдя, безладу і забалакування проблем в нашому національному радіоаматорстві категорично бути не повинно. Ми одна радіоаматорська спільнота, і такою повинні залишатися, заохочуючи до своїх лав юну зміну, дітей, онуків, гуртківців.

З повагою, Юрко UT5NC